Referencie

Areál spoločnosti Renishaw, Brno

Inovácie sa priťahujú. Vysoko inovatívna metrologická spoločnosť Renishaw sa rozhodla vymeniť osvetlenie areálu svojej pobočky v Brne. Vybrali si invovatívne LED osvetlenie Lumis-LED White Moonlight 16W. Spoločnosť má teraz osvetlenú budovu, vrátane prístupovej cesty, parkoviska a vchodu. Najnovší model Lumis-LED White Moonlight poskytuje vďaka vyžarovanému farebnému spektru vynikajúce podanie farieb. Navyše sa jeho biele svetlo výborne hodí do mestskej priemyselnej zóny, v ktorej sa areál nachádza. Na fotografiach jasne vidieť rozdiel v kvalite svetla, ktoré poskytuje sodíkové verejné osvetlenie a naše LED verejné osvetlenie v areáli spoločnosti.

použité svietidlá: White Moonlight 16 W
počet: 9
výška stĺpu: 4-5 m
vzdialenosť svietdiel: 10-15 m
nahradené svietidlá: sodíkové 150 W a 250 W

Slová klienta

“Vážený pán Chochlík, děkujeme vám a vaší firmě za renovaci stávajícího venkovního osvětlení v areálu naší společnosti. Nová řešení vždy vyžadují ochotu trošku riskovat. Vždyť kdo by si nepoložil otázku - jak může takové subtilní svítidlo s příkonem 16W nahradit to stávající masívní těleso s příkonem 200W ? Bude nám to stačit ? A bude to vůbec svítit ? Nicméně, odhodlali jsme se a akceptovali vaši nabídku - nahradit polovinu stávajících svítidel. Musím říci, že první dojem byl impozantní. Nejen, že to svítilo, ono to svítilo mnohem lépe než svítidla v té nevyměněné části. Teď máme celý areál osazený vašimi svítidly a máme z toho dobrý pocit. Osvětlení je k dispozici kdykoliv potřebujeme a náklady na provoz odpovídají dvěma žárovkám ! Děkujeme ”

Ing. Josef Sláma, jednatel Renishaw s.r.o.

Parkovisko na letisku, Amsterdam

Svietidlá Lumis-LED sú veľmi vhodné pre osvetlenie parkovísk. Ich zlato-zelené svetlo zaisťuje vynikajúcu viditeľnosť, takže chodci a vodiči sa môžu cítiť bezpečne. Vynikajúce rozpoznávanie farieb uľahčuje návštevníkom rýchlo nájsť svoje autá a dobre definovaný spôsob osvetlenia zabraňuje, aby svetlo obťažovalo v okolitých oblastiach. To znamená, že Lumis-LED ponúka nízkoenergetické, elegantné a predovšetkým udržateľné osvetlenie parkovísk.

použité svietidlá: Ecowhite 36 W
počet: 40
výška stĺpu: 6 m
vzdialenosť svietdiel: 25-30 m
nahradené svietidlá: vysokotlakové sodíkové 70 W

Slová klienta

“Lumis-LED v súčasnej dobe využívame v rámci pilotnej konfigurácie. Prvé výsledky sú veľmi pozitívne: zníženie spotreby energie s týmito svietidlami je približne 50%. ”

Frans Meijer, manažér technických služieb osvetlenia na letisku Schiphol

Hlavná cesta, Olst-Wijhe

Lumis-LED ponúka energeticky úspornú a finančne zaujímavú alternatívu konvenčnému osvetleniu pre úseky miestnych a regionálnych ciest. Svietidlo bolo vyvinuté so zreteľom na udržateľný rozvoj a so životnosťou dvadsať rokov. Naviac prakticky nevyžaduje žiadnu údržbu: stačí jednoduché čistenie. Zlato-zelené svetlo vyžarované Lumis-LED zaisťuje vynikajúcu viditeľnosť, v súlade s tým, ako fungujú ľudské oči vo večerných hodinách (mezopické videnie). Týmto spôsobom, Lumis-LED zabraňuje oslepeniu, ktoré obvykle spôsobuje konvenčné osvetlenie križovatiek na cestách, kde neexistuje iné osvetlenie.

použité svietidlá: Ecowhite 36 W
počet: 77
výška stĺpu: 8 m
vzdialenosť svietdiel: 25-28 m
nahradené svietidlá: nízkotlakové sodíkové 66 W

Slová klienta

“Lumis-LED zapadá do nášho snaženia dosiahnuť udržateľné a inovatívne riešenie pre túto regionálnu prístupovú cestu. Skutočnosť, že svietidlo je prakticky bezúdržbové, je značná výhoda, pretože údržba je náročná na prácu, a teda drahá: jednak si vyžaduje hydraulickú plošinu, ale musí byť pred ňou zaparkované aj špeciálne vozidlo na zaistenie bezpečnosti pracovníkov.”

Puck van Liere, manažér verejného osvetlenia provincie Overijssel

Nová obytná štvrť, Wolvega (štvrť Lindewijk)

Verejné osvetlenie musí byť bezpečné, ale aj poskytovať príjemné prostredie. Vstupná brána musí byť dobre osvetlená, ale okná spálne nie. Na dosiahnutie tohto cieľa, musí mať projektant možnosť vybrať výšku stĺpov a ich vzdialenosť pre každú konkrétnu situáciu. So svietidlami Lumis-LED je to možné, pretože sú k dispozícii v rôznych výkonových úrovniach. Môžu byť použité v rôznych kombináciách, aby poskytli ideálny výsledok. Premyslená konštrukcia svietidla umožňuje, že svetlo môže byť nasmerované v požadovanom smere bez zbytočného rozptylu. Svetelné znečistenie je preto pod kontrolou. Zlato-zelené svetlo Lumis-LED poskytuje vynikajúcu viditeľnosť, v súlade s tým, ako fungujú ľudské oči vo večerných hodinách (mezopické videnie). Predmety v predzáhradkách a na ulici si zachovávajú svoju farbu, čo poskytuje pocit pohodlia a bezpečia na ulici.

použité svietidlá: Ecowhite 16 W Green 8 W
počet: 82
výška stĺpu: 4 a 6 m
vzdialenosť svietdiel: 20-30 m
nahradené svietidlá: žiadne

Slová klienta

“Svietidlá Ecowhite sú použité tam, kde je pomerne rušno, zatiaľ čo chodníky sú osvetlené ešte úspornejšími svietidlami Green. To nám dáva optimálnu rovnováhu medzi atraktívnym svetlom a značnými úsporami v spotrebe energie”

Bram Turkenburg, vedúci projektu miestneho úradu

Tunel, Dodrecht

V dnešnej dobe tunely musia spĺňať stále prísnejšie požiadavky na bezpečnosť. V tuneloch sa teda nachádza celý rad inteligentných technológií. Všetky tieto špičkové technológie majú ale jednu zásadnú nevýhodu, zlyhania sa vyskytujú častejšie, ako by mali. V kombinácii s neustále hustejšou premávkou, je čoraz ťažšie plánovať údržbu tunela. Lumis-LED od firmy Lemnis ponúka nízkoenergetické osvetlenie so svietidlami, ktoré vydržia 80.000 hodín a počas tohto obdobia prakticky nevyžadujú žiadnu údržbu. Lumis-LED zaručujú perfektnú viditeľnosť bez oslnenia. V porovnaní s bežnými sodíkovými výbojkami, Lumis-LED spotrebuje o 30% až 70% menej elektrickej energie. Rozpoznávanie farieb je ale oveľa lepšie. To je obzvlášť cenné v tuneloch, kde je znížená viditeľnosť. Svietidlo je tiež veľmi odolné proti vandalizmu. Samotný svetelný zdroj, ale aj kryt, znesú hrubé zaobchádzanie.

použité svietidlá: Ecowhite 16 W
počet: 10
výška stĺpu: 3,5 m
vzdialenosť svietdiel: 14 m
nahradené svietidlá: trubice 2x36 W

Slová klienta

“Aspekt energetickej úspornosti a bezúdržbový charakter Lumis-LED bol pre nás veľmi zaujímavý. Lampy svietia v tuneli 24 hodín denne, na rozdiel od tých pod šírym nebom. Vďaka tomu je spotreba energie ešte dôležitejšia.”

Arie Bras, prevádzkový manažér pre Kiltunnel

Park, Amsterdam

Parky majú dôležitú funkciu pre ľudí a zvieratá v mestách. Mnoho parkov je tiež intenzívne využívaných vo večerných hodinách, takže dobré osvetlenie je nevyhnutné. Svietidlá Lumis-LED vyrábané firmou Innolumis sú pre túto úlohu mimoriadne vhodné. Lumis-LED svieti zlato-zelenou farbou a poskytuje lepšiu viditeľnosť pre užívateľov parku s nižšou intenzitou osvetlenia. Svietidlá Lumis-LED umožňujú vytvoriť dobrú viditeľnosť pri menej intenzívnom svetle. Nižšia úroveň jasu je oveľa príjemnejšia pre ľudí aj pre zvieratá. Svietidlo je tiež navrhnuté tak, aby sa svetelné znečistenie znížilo na úplné minimum. Chodníky a ich bezprostredné okolie preto môžu byť dobre osvetlené, a zároveň ostane tma na miestach, kde sú zvieratá v noci buď aktívne alebo spia.

použité svietidlá: Ecowhite 24 W
počet: 45
výška stĺpu: 4 m
vzdialenosť svietdiel: 17 m
nahradené svietidlá: PL 36 W

Slová klienta

“Farba svetla z Lumis-LED dobre zapadá k prírodnému charakteru mestského parku. Je to zhoda okolností, že ‘zelené osvetlenie’ je tiež doslovne mierne zelené, aj keď používame v Erasmusparku Ecowhite verziu Lumis-LED kvôli tomu, že poskytuje lepšie rozpoznávanie farieb.”

Manon Junger, manažér verejného osvetlenia mesta Amsterdam